13-éme Note Femme

Film Parfém vypráví příběh vraha, kde se mluví o legendě, podle které v hrobce faraóna byla objevena amfora s magickým parfémem. Parfém přes všechna ta tisíciletí měl stále velikou moc. Když si k němu někdo přičichl na chvíli měl pocit, že se ocitl v ráji. Bylo v něm možno identifikovat 12 esencí. Ale 13. esence, jeho pravá podstata, zůstávala stále záhadou.

A tak právě ta dokonalá 13tá poznámka, která umožňuje dosáhnout vyššího rozměru, dimenze, kde magie zasahuje do vytváření jedinečných a nezapomenutelných pocitů, se stala inspirací pro vznik parfému La 13ème Note Femme.

Zakladatel Parfums d'Interdits Absolument Parfumeur Pascal Rolland a parfémový tvůrce Marc Villaceque při tvorbě parfému oslovili šéfkuchaře restaurace z Provence Le Relais Sainte-Victorie René Bergèse, který jim  vnesl do tvorby parfémů poněkud jiný  pohled. Vůně 13ème Note Femme -  La Treiziéme Notte  je inspirovaná jedním z lahodných Bergèsových dezertů, jehož složení dokonce naleznete na stránkách https://absolument.net/francais/13eme-note-femme.html

Složení vůně:
Hlava: ananas, maliny, zelené jahody, šalvěj,
Srdce: růže, fialka, mimóza, vanilka a jasmín, 
Základ: mošus, bílé broskve, med a ambra

Vůně je je gurmánská ale ne ulepená - je velmi svěží, jemná, ovocná a velmi lahodná.  Sladkost brzdí  nahořklý bylinný odvar z šalvěje a sušených bylinek. Náznak květinové složky spolu s vanilkou a jasmínem  reaguje s kůží ženy a vyplave na povrch mošus.  Tento zpočátku více bylinný nekřiklavý  ovocný parfém ke konci trošku zesládne a zhoustne, ale jen tak akorát.


Zpět do magazínu
Nahorů