Niche parfémy s tradicí

Zobrazit velikosti:
Zobrazit dostupnost:

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

790 0€

 

1490 0€

 

3490 0€

 

8990 0€

1 2 3 4

Niche parfémy s tradicí

Na otázku co jsou niche parfémy se zjednodušeně dá odpovědět,  že je to vysoká krejčovina v parfumérském průmyslu. Wikipendie nám říká  výklenek, nika. Třeba nám zde uvedených pár bodů přispěje alespoň částečně k odhalení rozdílu mezi nimi.
 Dostupnost.
Niche parfémy na rozdíl od značek jako jsou Versace, Gucci , Armani  apod., které se nacházejí  v každém obchodě nebo eshopu s parfémy,  naleznete  v místech menších showroomů, luxusních hotelech, malých luxusních obchůdcích, nebo na nějakém místě, které si parfumér sám náhodně určí.  Niche parfémy nejsou součástí obřích obchodních řetězců. 
Prezentace.
V hlavním proudu je všechno o trendech, módě a masové podobnosti. Pozornost se přesouvá  z parfému na značku, módní dům,  celebritu...  Lidé se baví přílivem informací z televize, bilboardů.  Niche parfuméři svůj parfém nevytváří s tím, že bude trhat rekordy v prodejnosti. Nechávají své výrobky mluvit samy za sebe, nestojí o masový prodej. Niche parfumér nikam nespěchá. Produkty prezentují na mezinárodních výstavách jako např.  Exsence v Miláně  nebo  soutěž  Institutu  ART and Olfaktion v Los Angeles.
  Proces výroby niche parfémů je pravděpodobně nejdůležitějším kritériem. Ve světě ART parfémů nebo niche parfémů je parfumér nezávislý, nikdo ho netlačí  k výrobě co nejlevnější  tekutiny, což má za následek nákup levných surovin. Mnozí parfuméři si stěžují, že velcí zadavatelé po nich požadují parfém  nejlépe za 1 euro. Tvůrce niche vůní sahá po špičkových surovinách s vysokým podílem přírodních esencí.  Ti úplně nejlepší si suroviny si sami vybírají na trzích. 
  Idea
Cílem  uměleckých a niche parfémů je vytvořit parfém, který vypráví příběh.  Parfém zaznamenává příběhy,  tradice, emoce, myšlenky a touhy tvůrce  zachytit  všechno v láhvi.  Ústřední  postavou  je nos parfému a ne značka.  Tvůrce Ronald Pascal a Marc Villacéque z Grasse  ve své vůni Absolument Absinthe zachytil story jednoho stoletého zákazu ve světě. Celá kolekce je  obsažena v kategorii Niche parfémy Absolument. Objevené receptury parfémů s královskou tradicí zase daly ponětem k zahájení výroby  pravých parfémů CARLSBAD nebo také parfémům Salieri .... 
Cena.
  Na jedné  straně  prostředky ušetřené na managementu  a celebritách  jsou vkládány  do kvality surovin. Na druhé straně vzhledem k tomu, že umělecké parfémy mají omezenou parfémovou řadu a výroba neprobíhá masově,  cena je vyšší, i když ne vždy.  Odměnou za vynaložené prostředky Vám bude vůně, kterou nemá každý. Nestane se Vám, že Vám partner sdělí, že voníte jako ten bývalý..

Nahorů