Skladem

  1600 0

 

1600 0€

 

3800 0€

 

1600 0€

 

640 0€

 

640 0€

 

1600 0€

 

3800 0€

 

1600 0€

Vůně dovolené !

Vůně dovolené !

Léto je tady a prázdniny za dveřmi ! Zrají nám jahody a třešně, chystáme se pomalu na prázdniny a dovolenou. Čekáme s obavami, co nám naši potomci zase donesou za vysvědčení. Ještě, že jsou tu ARTparfémy a můžeme se proti stresu včas obrnit. Jakmile se navoníme něčím ...více

Svěží niche parfém pro jarní...

Svěží niche parfém pro jarní...

Jaro je definitivně tady! Ačkoliv je to ještě nyní stále s počasím jako na houpačce, okusili jsme již i vyloženě letní počasí. Je čas přepočítat stav na poličkách a nenechat si ujít svěží niche parfém Absolument Absinthe v koženém pouzdře za super cenu ... ...více

Escence 2019 v Miláně

Escence 2019 v Miláně

Mezinárodní výstava ESXENCE 2019 v Miláně ! Chcete poznat a seznámit se s významnými parfuméry, proniknout do světa niche parfémů, zjistit co je nového ve voňavém řemeslu? ...více

   ARTparfémy jsou přímým dovozcem exkluzivních niche parfémů z Francie, z oblasti francouzské Provence.  Tady  tzv. nosové u svých varhan míchají  vzácné a drahé přírodní esence podle utajených receptur,   přidávají jednu notu ke druhé až vznikne vonná kompozice, kterou naplní obsah  láhve.

  Kolébkou arabských parfémů je Dálný Orient.  V našem portfoliu  se nachází arabské parfémy Orient, které jsou pro Vás dováženy z Dubaje.  Značka Tabacora, která se zabývá orientálními exkluzivními parfémy připravila řadu luxusních parfémů, která je součástí sbírky Chariots of Love.  Tyto orientální olejové parfémy jsou tím, čemu se v odborné veřejnosti říká Haute parfumérie.  Orientální parfém Salim Attar  se stal  finalistou mezinárodní soutěže v Los Angeles.    

  V broušených flakonech z českého křišťálu je uložen pravý parfém značky Salieri - parfém do broušených lahví nebo elegantní kostky si vyberete podle vlastní volby.  

  Art parfémy mají pro Vás připravenou řadu niche parfémů od společnosti Parfum de Carlsbad. Znovu objevená tradice královských parfémů je úzce spojena s objevitelem Karlových Varů císařem a králem Karlem IV.  Na jejich  flakonech ve tvaru broušeného diamantu dominuje symbol české korunovační  koruny, která je pozlacena 24 karátovým zlatem. Přírodní esence jako ambra, kadidlo, vzácné byliny a koření dodávají parfémům mystický nádech dob dávno minulých.  Vstupte s námi do oblasti niche parfémů !

 

Na otázku co jsou niche parfémy by se dalo říct asi toto::

  
Nadace pro parfémy THE FRAGRANCE FOUNDATION (založená r.1949), roztřídila vůně na mainstream - hlavní proud, niche parfémy  a art-parfémy podle toho, v jakém množství se vyrábí a kde se prodávají. Většina parfémů - mainstream se vyrábí v masovém měřítku a najdete je v portfóliu velkých společností,  velkoobchodních a maloobchodních řetězcích, drogériích .... Jejich výhodou může být cena, na kterou každý dosáhne.  
   Pravým opakem mainstreamu jsou niche parfémy, které nepatří do portfólia velkých společností a obrovských skupin.  Jedinečně až umělecky zpracované vonné kompozice se  produkují v menším množství ve specializovaných fabrikách a receptury se často předávají na  generace, nebo se absolventům prestižních francouzských škol podaří vydat  vlastní cestou. Hlavní zásadou  "HAUT PERFUMEUR" – "vysoké parfumérie"  je použití  vzácných drahocenných  přírodních surovin a řemeslné zpracování. Parfumér nepodléhá diktátu trhu, je nezávislý.  Producenti  niche parfémů  neoslovují  ředitele obchodních značek,  celebrity  ani týmy  reklamních expertů, na druhou stranu při vývoji exkluzivních parfémů nemusí šetřit na kvalitě vzácných surovin. Některé kompozice zrají i po mnoho let. Tvůrci své niche parfémy předvádí na mezinárodních výstavách jakou je  např.  Esxcence v Miláně nebo se parfémoví tvůrci z celého světa svými parfémy zúčastňují soutěží při Institutu THE ART OLFACTION AWARDS, která se koná každoročně. Niche parfémy mívají flakony obvykle  pro většinu vůní stejné, což má dopad a výhodu jednak v ceně, ale hlavně se zákazníci nemusí rozptylovat flakonem a mohou se zaměřit a soustředit pouze na vůni.  Každopádně v naší ARTparfumérii získáte exkluzivní parfém - vůni, kterou nevoní každý..
Nahorů