Vypadávání vlasů

Zastavte vypadávání vlasů již dnes! Pokud zaznamenáváte řídnutí a slábnutí vlasů, zaměřte svou pozornost na novinky americké kosmeceutické laboratoře DS Laboratories.

Vypadávání a řídnutí vlasů je velmi stresující. Za ztrátu vlasů je zodpovědna zvýšená hladina DHT hormonu. Přestože jde o mužský pohlavní hormon, má na svědomí vypadávání vlasů i u žen. Vědecké studie, experimenty a testy odhalily 5 nejúčinnějších látek, které efektivně DHT blokují.  Při výběru své vlasové péče si proto pohlídejte, zda ve složení tyto látky najdete. Může se vám to jedině vyplatit.

Co je to Dihydrotestosteron (DHT)?

Jde o mužský pohlavní hormon jehož zvýšená hladina způsobuje smršťování vlasových folikul, postupně produkující stále tenčí, jemnější vlasová vlákna. Vlasy přestávají růst úplně, vypadávají a jejich místo zaberou jemné průhledné chloupky. Ačkoli jde o mužský hormon, způsobuje vypadávání vlasů také u žen.
                           

 5 nejúčinnějších látek blokujících DHT

 1) Ketokonazol - zabraňuje přeměně testosteronu na jeho škodlivější verzi DHT a pomáhá zabraňovat padání vlasů. Jeho účinky na zablokování DHT potvrdily studie již v roce 1998.

Jedna ze studií publikovaná v roce 2005 prokázala, že vystříhané vlasy v partii ošetřené látkou ketonazol rostly mnohem hustější ve srovnání s partiemi hlavy, které touto látkou ošetřeny nebyly. Další experimenty potvrdily, že po léčbě ketonazolem vlasy také mnohem méně padají.

 2) Kofein - Kromě odblokování DHT zlepšuje průtok krve a stimuluje růst nových vlasů. Prodlužuje životní cyklus vlasových folikul a umožňuje růst hustějších vlasů. 

3) Kyselina azelaová - další látka účinně blokující DHT a inhibuje enzym 5-alfa-reduktázy. Ve srovnání s jinými látkami proti padání vlasů – třeba s minoxidilem, je kyselina azelaová mnohem šetrnější k pokožce hlavy a stejně účinně brání přeměně testosteronu na DHT. 

Výzkumy ukázaly také to, že kyselina azelaová je účinná nejen při léčbě vypadávání vlasů způsobených alopecií areata, ale i při jiných typech vypadávání vlasů, které přímo s DHT nesouvisí. Pokud trpíte komplikovanější formou vypadávání vlasů, je kyselina azelaová rozhodně jednou z účinných látek, kterou by měla vaše vlasová péče obsahovat.

 DHT-is-a-reason-that-lead-to-baldness-in-men

4) Serenoa plazivá - jedna z nejpopulárnějších přírodních ingrediencí používaná v léčbě vypadávání vlasů. Podle studie z r.2001 bylinná směsi s obsahem serenoy plazivé dokáže snížit produkci DHT až o 32 %. Blokuje enzym 5-alfa-reduktázy, který přeměňuje testosteron na DHT, a funguje obdobně jako ketokonazol.
 

 5) Dýňový olej -  jeden z nejúčinnějších blokátorů DHT je zcela přírodního původu. Obsahuje vzácné aminokyseliny, které pomáhají blokovat DHT a stimulovat růst vlasů. Výzkumy prokázaly, že olej z dýňového semene významně zvyšuje hustotu vlasů – až o 40 % za 6 měsíců!
 

Zastavte padání vlasů již dnes

Vyzkoušejte klinicky prověřené přípravky na ošetření vlasů a vlasové pokožky od americké kosmeceutické firmy DS Laboratories. Inovativní receptury šamponů proti padání vlasů, vlasových sér a aktivátorů obsahují výše zmíněné účinné látky a efektivně léčí různé typy padání vlasů – u mužů i žen.

 

ŠAMPONY A SÉRA S BLOKÁTORY DHT


Zpět do magazínu
Nahorů